Cavia - Świnki morskie - Odgłosy - mowa świnek

 

 
    Zarejestruj się!     Nie pamiętam hasła

Witaj!

Kompendium wiedzy o świnkach morskich

Reklama
Czy wiesz, że...
Świnki morskie są zwierzątkami stadnymi, na wolności żyją w grupach liczących ok. 6 świnek.
 
Odgłosy - mowa świnek Drukuj Email
Wpisał: alibim   
Ponieważ świnki morskie są stadnymi zwierzątkami wykształciły prosty język do sprawnej komunikacji między sobą. Aby zrozumieć potrzeby, intencje lub nastroje świnki, warto znać odgłosy jakie wydaje. Na samym początku zróbmy mały test. Posłuchaj pierwszego dźwięku przy śwince i obserwuj jej reakcję.

Kwiczenie
To chyba najczęściej wydawany dźwięk przez świnki. Robią to gdy chcą jeść lub bawić się. Gdy ma się kilka świnek dźwięk ten może też oznaczać: "ej świnka gdzie jesteś?! Gdzie, no gdzie?!"

Gruchanie
Gruchanie oznacza zadowolenie. Świnki wydają ten dźwięk gdy dostaną swój ulubiony smakołyk, gdy się bawią, gdy się je głaszcze i gdy kopulują:).

Szczękanie zębami
Dźwięk ten jest najczęściej wydawany gdy dochodzi do walki między świnkami. Jest on wydawany po to aby wystraszyć przeciwnika. Oznacza też irytacje i zdenerwowanie.

Ciche popiskiwanie
Gdy położymy świnkę na kolanach i zaczniemy ją głaskać zacznie wydawać właśnie taki dźwięk. Świnka mówi nam wtedy że jest zadowolona.

Głośny gwizd
Dźwięk jest wydawany przez świnkę wtedy gdy ją coś boli lub gdy wzywa pomocy.
Jeśli artykuł nie odpowiedział na Twoje pytanie i dalej poszukujesz odpowiedzi, na pewno znajdziesz ją na naszym forum. Przeszukaj zasoby forum w wyszukiwarce, albo zadaj pytanie zakładając nowy wątek. Razem z użytkownikami z pewnością Ci pomożemy.
 
Dołącz do nas na facebooku

Sonda
Czy Wasze świnki korzystały z hoteli dla zwierząt?
Zagłosuj na stronę

Buttony
Naturalne przysmaki dla Twojego pupila
Licznik
Kanały RSS